Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie

25. ROCZNICA WYBORÓW CZERWCOWYCH

14 kwietnia, w związku z realizacją przez grupę uczniów naszej szkoły projektu edukacyjnego poœświęconego przebiegowi wyborów z czerwca 1989 na terenie Olsztyna, gośœciły u nas osoby bezpośœrednio związane z tym wydarzeniem. Byli to: p. Zenon Złakowski – poeta i pisarz, poseł na Sejm kontraktowy wybrany z ramienia Komitetu Obywatelskiego oraz p. Piotr GrydŸ – jeden z organizatorów kampanii wyborczej Solidarnośœci w Olsztynie w 1989 roku. Panowie w ramach swojego wystąpienia opowiedzieli o przebiegu tych wyborów, trudnoœciach związanych z ich organizacją oraz o znaczeniu upadku systemu komunistycznego w Polsce. Zachęcali młodzież do zaangażowania się w życie publiczne i na swoim przykładzie udowadniali, że dzięki wspólnej pracy i poœświęceniu można dokonać rzeczy wielkich.

Relacja ze spotkania na blogu naszych uczniów pod adresem http://czerwiec1989.blogspot.com/.

Zachęcamy do odwiedzania.

Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl