Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie

IV EDYCJA WARSZTATÓW „Młody chemik eksperymentuje”

6729 i 30 kwietnia 2014 roku odbyła się w Technikum nr 8 IV edycja warsztatów chemicznych dla gimnazjalistów, która nosi wspólny tytuł: Młody chemik eksperymentuje.

Tegoroczne zajęcia poświęcono Chemii wokół nas. W szkole gościliśmy gimnazjalistów z : Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Biskupca, Wegója, Dywit, Dobrego Miasta, Janowca Kościelnego oraz gimnazjalistów z Olsztyna z Katolickiego gimnazjum nr 22 i Gimnazjum nr 12.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach przygotowanych na terenie szkolnego laboratorium chemicznego. Pod czujnym okiem starszych kolegów i nauczycieli uczniowie przeprowadzali ciekawe doświadczenia, np.: wykrywanie węglanu wapnia w glebie, badanie obecności chlorku sodu w zalewie z ogórków kiszonych. Samodzielnie przygotowywali preparaty mikroskopowe, doskonalili technikę mikroskopowania. Poznali także elementy zawodowego języka angielskiego, doskonalili nazewnictwo szkła i sprzętu laboratoryjnego po angielsku.

W czasie warsztatów zapoznali się z pracą i funkcjonowaniem szkolnego laboratorium chemicznego i bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły. Uczniowie starszych klas technikum z zaangażowaniem pomagali w przygotowaniu warsztatów oraz w ich prowadzeniu. Służyli młodszym kolegom pomocą, wspierali zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

PRZEJDŹ DO GALERII 

Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl