Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie

KULTURALNIE ZAKRĘCONA… 2A

28 kwietnia 2014r. odwiedziliśmy olsztyński Teatr im. S. Jaracza, aby zobaczyć go po generalnym remoncie i zwiedzić kulisy, które na co dzień nie są dostępne widzom.

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki j. polskiego p. Aneta Jarecka i p. Małgorzata Łukaszewicz. Przewodnikiem po królestwie Melpomeny był p. Jacek Fromm, który pracuje w Biurze Obsługi Widza. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią teatru oraz sylwetką patrona Stefana Jaracza. Obejrzeliśmy galerię fotografii aktorów i dyrektorów teatru.

Jednak najciekawsza część zwiedzania dotyczyła czterech scen olsztyńskiego teatru: dużej, kameralnej, u Sewruka i sceny Margines. Z zainteresowaniem poznawaliśmy zakamarki budki suflera, inspicjenta, obejrzeliśmy także pracownie krawiecką i malarską oraz garderoby aktorów. Pan Fromm opowiadał o przygotowaniach do kolejnych spektakli, pracy reżyserów, aktorów i pracowników technicznych. Usłyszeliśmy wiele zabawnych anegdot, poznaliśmy różne przesądy związane z teatrem, w które święcie wierzą nawet najwięksi racjonaliści. Trochę szkoda, że nie widzieliśmy teatralnej próby, ale cóż w poniedziałki aktorzy odpoczywają. Naszą wizytę uwieczniliśmy, aby zachęcić innych do odwiedzenia Teatru Jaracza w Olsztynie, w końcu jesteśmy kulturalnie zakręceni…

PRZEJDŹ DO GALERII

Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl