Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im.Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie ZOBACZ OFERTĘ EDUKACYJNĄ
VII Liceum Ogólnokształcące   Technikum nr 8

III EDYCJA WARSZTATÓW „MŁODY CHEMIK EKSPERYMENTUJE”

W dniach 29-30 marca 2012 w godzinach 8.30 – 12.00 odbyła się w szkolnym laboratorium chemicznym ZSChiO III edycja warsztatów chemicznych „Młody chemik eksperymentuje”. Warsztaty skierowane były do młodzieży gimnazjalnej.

Nauczycielki chemii ZSChiO p.B.Lasota, p.M.Grzelak, p.T.Szlaska wraz z uczniami technikum przygotowały ciekawe i efektowne pokazy doświadczeń chemicznych np. „skaczący żelek”, ” wulkan chemiczny”, „sztuczna krew” oraz karty do samodzielnej pracy dla gimnazjalistów.

Uczniowie przy pomocy starszych kolegów i koleżanek z technikum chemicznego uczyli się zapisywać równania reakcji chemicznych , dobierać współczynniki stechiometryczne reakcji.

W zajęciach udział wzięli uczniowie gimnazjum nr 9,13 i 14 z Olsztyna oraz gimnazjaliści z Lidzbarka Warmińskiego, Janowca Kościelnego.

Młodzież gimnazjalna mogła również zapoznać się z bazą dydaktyczną szkolnego laboratorium chemicznego, zobaczyć sprzęt i odczynniki, które w wielu szkołach są niedostępne.

Warsztaty chemiczne są ciekawym doświadczeniem zarówno dla gimnazjalistów jak i uczniów ZSChiO. W czasie tych zajęć młodzież odkrywa ciekawe i zaskakujące oblicze pięknej i inspirującej nauki jaką jest chemia.

PRZEJDŹ DO GALERII

Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl