Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie

DZIEŃ OTWARTY W ŚNIADECKIM

W czwartek 15.03.2018 w naszej szkole odbył się „Dzień Otwarty”. Impreza skierowana była do gimnazjalistów, którzy już niedługo będą wybierać dalszą ścieżkę edukacji.

Odwiedzających po szkole oprowadzali uczniowie „Śniadeckiego”. Każdy mógł zapoznać się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny bezpośrednio od starszych koleżanek i kolegów. Poszczególne profile przygotowały bowiem sale zgodnie z proponowaną ofertą. I tak goście, a może już niedługo uczniowie „Śniadeckiego” znaleźli się w świecie filmu, teatru i muzyki, a to za sprawą klasy teatralno- filmowej. Następnie spotkali się ze światem biologii, języka polskiego i angielskiego w klasie przyrodniczej. Nie zabrakło również doświadczeń chemicznych i mikrobiologicznych od techników analityków i techników ochrony środowiska.
W szkole zorganizowano również I międzyszkolny turniej w „LoLa”. Graczy podglądano online i komentowano na żywo w jednej z sal. Gimnazjaliści mogli również wykonać samodzielnie doświadczenia chemiczne w świetnie wyposażonym, bardzo nowoczesnym laboratorium chemicznym.

Na odwiedzających czekała również grupa praktykantów, którzy 10 marca wrócili z dwutygodniowego stażu zagranicznego w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ i aż się palili do opowiedzenia wszystkim o wrażeniach, przeżyciach i doświadczeniach, które zdobyli na wyjeździe.
Każdy mógł również zrobić sobie selfie z patronem szkoły Jędrzejem Śniadeckim. 

 

 

Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl