Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie

Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących im. Jędrzeja Śniadeckiego

Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących im. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie to szkoła ponadgimnazjalna z ponad 50-letnią tradycją. W skład zespołu wchodzą: VII Liceum Ogólnokształcące i Technikum Nr 8.

Nasza oferta kształcenia dostosowana jest do Waszych potrzeb i zainteresowań oraz zmieniających się warunków rynku pracy i wymagań rekrutacyjnych na studia wyższe. Z myślą o Was wprowadzamy nowe kierunki i bogatą ofertę zajęć dodatkowych, w czasie których możecie rozwijać własne pasje i jednocześnie przygotowywać się do podjęcia wymarzonych studiów. Nasza szkoła stale unowocześnia bazę dydaktyczną, przekształcając zwykłe klasy w pracownie multimedialne i interaktywne. Zajęcia odbywają się również w nowoczesnych pracowniach informatycznych i laboratoriach chemicznych. Do Waszej dyspozycji jest także multimedialne centrum informacyjne połączone z biblioteką i czytelnią.

Dbamy o rozwój infrastruktury i zaplecza sportowego. W szkole znajdują się sala gimnastyczna, siłownia. Zajęcia sportowe i treningi odbywają się również w hali Urania oraz salach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzięki temu aktywnie i z sukcesem działają nasi uczniowie – sportowcy, którzy w każdym sezonie osiągają sukcesy w skali miasta, województwa i kraju. Nasi uczniowie godnie reprezentują szkołę w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, projektach, dzięki którym uzyskują indeksy na uczelnie wyższe. Uczniowie mogą korzystać z profesjonalnej pomocy pedagoga szkolnego, porad doradcy zawodowego oraz pielęgniarki.

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Teatrem im. Stefana Jaracza i Studium Aktorskim. Prowadzimy cykle wymian ze szkołami partnerskimi z Holandii, Niemiec, Rosji, Węgier, Stanów Zjednoczonych i Szwecji.

W skład zespołu wchodzą:

szkola_onas