Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im.Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie ZOBACZ OFERTĘ EDUKACYJNĄ
VII Liceum Ogólnokształcące   Technikum nr 8

OFERTA LICEUM

REKRUTACJA ELEKTRONICZNA – OFERTA ZOBACZ

 

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

20160421_070417

 

 

Link do rekrutacji elektronicznej: https://ponadgimnazjalne-olsztyn.nabory.pl/

Nasza oferta kształcenia dostosowana jest do Waszych potrzeb i zainteresowań oraz zmieniających się warunków rynku pracy i wymagań rekrutacyjnych na studia wyższe. Z myślą o Was wprowadzamy nowe kierunki i bogatą ofertę zajęć dodatkowych, w czasie których możecie rozwijać własne pasje i jednocześnie przygotowywać się do podjęcia wymarzonych studiów.  W VII liceum Ogólnokształcącym oferujemy naukę w klasach o zróżnicowanych kierunkach i rozszerzeniach przedmiotów kształcenia: teatralno-filmowa (rozszerzenia: język polski, wiedza o społeczeństwie oraz do wyboru: geografia, biologia, chemia, język angielski), przyrodnicza (rozszerzenia: język polski, język angielski oraz do wyboru: geografia, biologia, chemia).

Wszystkie sale naszej szkoły mają dostęp do Internetu, większość jest wyposażona w rzutniki multimedialne lub tablice interaktywne.
Szkoła dysponuje:
– pracownią informatyczną,
– dwoma nowoczesnymi laboratoriami chemicznymi,
– pracowniami językowymi przystosowanymi do nauki w małych grupach,
– biblioteką i przestronną czytelnią,
– salą gimnastyczną,
– salą do ćwiczeń siłowych i fitnessu,
– sklepikiem szkolnym

Nasi uczniowie godnie reprezentują szkołę w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, projektach, dzięki którym uzyskują indeksy na uczelnie wyższe. Uczniowie mogą korzystać z profesjonalnej pomocy pedagoga szkolnego, porad doradcy zawodowego oraz pielęgniarki.

Zajęcia dodatkowe:

– zajęcia geograficzne, biologiczne, sportowe i artystyczne  

– grupa wokalna „CANTUS”

– szkolna grupa teatralna

– zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów

– zajęcia przygotowujące do olimpiad i konkursów

– zajęcia przygotowujące do matury

– wycieczki edukacyjne

– edukacja filmowa i teatralna

– spotkania i warsztaty organizowane przez doradcę zawodowego i pedagoga

Wolontariat:            

            Szkoła prowadzi nie tylko działalność dydaktyczną, ale także wspomaga środowisko lokalne. Nasi uczniowie regularnie biorą udział w zbiórkach żywności i innych akcjach charytatywnych. Będąc uczniem naszego technikum można też zostać honorowym dawcą krwi oraz potencjalnym dawcą szpiku.

Współpraca z instytucjami lokalnymi.

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Teatrem im. Stefana Jaracza, kinem Awangarda oraz Biurem Wystaw Artystycznych.

Współpraca międzynarodowa:

            Nasza szkoła prowadzi współpracę międzynarodową ze szkołami partnerskimi w Europie i poza nią. Są to szkoły z Francji, Holandii, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Węgier. Poza tygodniowymi wymianami, które dają możliwość wielostronnego poznania codzienności i zwyczajów szkół partnerskich, organizowane są tzw. „tygodnie projektowe”. W ich ramach spotykają się uczniowie wszystkich szkół partnerskich w celu realizacji różnorodnych projektów badawczych, poznania zwyczajów i historii odwiedzanych miejsc, a przede wszystkim aby nawiązać wzajemne kontakty. W 2009 roku nasza szkoła była organizatorem tygodnia projektowego „WPŁYW TRADYCJI I KULTURY NA ŻYCIE MŁODEGO POKOLENIA”. Środki na realizację tego przedsięwzięcia pozyskaliśmy z unijnego programu „Młodzież w działaniu”.

TECHNIKUM NR 8 ZOBACZ OFERTĘ

Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl