Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im.Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie ZOBACZ OFERTĘ EDUKACYJNĄ
VII Liceum Ogólnokształcące   Technikum nr 8

MIĘDZYPOKOLENIOWY MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 9.11.2018

9.11.2018 o godzinie 11.00 w sali rekolekcyjnej Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Olsztynie odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia niepodległości. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących im.Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie. Marsz swoim patronatem objęło Warmińsko- Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie oraz portal #MojaNIEPODLEGŁA.
Wśród zaproszonych gości: wiceprezydent Olsztyna pan Jarosław Słoma, starszy wizytator pani Ewa Klonowska, pracownik badań naukowych IPN Delegatury w Olsztynie pan Krzysztof Kierski, Poczet Sztandarowy ZSCHiO w Olsztynie oraz olsztyńscy seniorzy, młodzież szkolna, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, a także przedszkolaki z Przedszkola nr 37.
Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu. W ten sposób dołączono do akcji #RekordDlaNiepodległej. Ponad 300 osób dumnie zaśpiewało narodową pieśń. Pojawił się również mały i duży Józef Piłsudski czyli Stanisław przedszkolak i Mateusz uczeń 4 klasy naszego technikum analiza chemiczna.
Jednym z elementów międzypokoleniowych było wspólne odśpiewanie pieśni legionowej „My Pierwsza brygada”.
Przy czym, jak zauważył pan Wiceprezydent Jarosław Słoma:
– Tę pieśń z szacunku należy wykonywać w postawie stojącej-
wszyscy obecni śpiewali lub słuchali stojąc.
Wśród wykonawców znalazły się przedszkolaki z Przedszkola nr 37, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, młodzież z Zespołu Wokalnego „Cantus” przy ZSCHiO, studenci Instytutu Muzyki przy Wydziale Sztuki UW-M w Olsztynie oraz Zespół Wokalny Moderato znany olsztyński zespół złożony z seniorów.
Podczas uroczystości śpiewem zaakcentowali swoją obecność również harcerze z Hufca Rodło.
Po części oficjalnej zgromadzeni przenieśli się na alejki Parku im. Janusza Kusocińskiego i radośnie maszerowali międzypokoleniowo ze śpiewem na ustach dla niepodległej oraz utworzyli dużą, flagę narodową z białych i czerwonych chorągiewek przygotowanych przez przedszkolaki oraz uczniów SP 3 i ZSChiO.
We wtorek 13.11.2018 na dziedzińcu Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie uroczyście, ze śpiewem na ustach został posadzony Dąb Niepodległości.

RELACJA RADIA OLSZTYN

Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl
Skip to content