Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im.Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie
VII Liceum Ogólnokształcące   Technikum nr 8

NASI NA SEMINARIUM W NIEMCZECH

6 LUTY 2020 ROKU

W dniu dzisiejszym słuchaliśmy wykładów na temat konfliktów w Syrii oraz na linii Izrael- Palestyna. Następnie obejrzeliśmy film „Paradise now” po którym rozwinęła się dyskusja. Po kolacji podsumowanie seminarium, a jutro rano ruszamy w drogę powrotną

5 LUTY 2020 ROKU

W dniu dzisiejszym odbyliśmy wycieczkę do Norymbergii. Tam zwiedziliśmy muzeum dokumentacjii Reichsparteitagsgelände oraz teren zjazdów NSDAP. Następnie udaliśmy się do Bad Staffelstein gdzie zwiedziliśmy Bazylikę 14 Świętych (die Basilika Vierzehnheiligen). To był udany dzień! 😊

4 LUTY 2020 ROKU

Dziś zajęcia warsztatowe. Uczestnicy seminarium zostali podzieleni na grupy:
Komisję Europejską,
Parlament Europejski,
Radę Ministrów oraz
przedstawicieli prasy.
W swoich grupach dyskutowano na temat polityki energetycznej.
W podsumowaniu przedstawiono swoje rozwiązania oraz ustalono wspólne stanowisko. I to wszystko w języku niemieckim 

3 LUTY 2020 ROKU

W dniu dzisiejszym oprócz wykładów na temat sytuacji politycznej i konfliktów na Bliskim Wschodzie, poznaliśmy historię klasztoru w którym mieszkamy oraz znaleźliśmy czas na krótki spacer

W dniach 2 – 7 luty 2020 roku pani Dyrektor, pani Renata Sobieraj oraz nasi uczniowie: Marta, Agata, Wiktoria oraz Filip w ramach partnerstwa szkół wzięli udział w Europejskim Seminarium w Kloster Banz
A na lotnisku w Norymberdze przywitały nas bajkowe postaci z klocków lego

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl
Skip to content