Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im.Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie ZOBACZ OFERTĘ EDUKACYJNĄ
VII Liceum Ogólnokształcące   Technikum nr 8

PODSUMOWANIE AKCJI „ŻONKILE”

Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile” upamiętniającą 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Po raz pierwszy nasza szkoła uczestniczyła w tej szlachetnej akcji. Uczniowie i nauczyciele przygotowali papierowe żonkile, na podstawie szablonu udostępnianego przez organizatora, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które zostały wyeksponowane w przestrzeni szkolnej – filary przy wejściu do szkoły i w salach lekcyjnych. Przygotowaliśmy również dwie gazetki – prezentacje dotyczące historii getta w Warszawie. W trakcie zajęć prezentowano również film o Marku Edelmanie, ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta. 
W przyszłym roku też się włączymy do akcji Żonkile. 

Tu relacja na naszym fanpage na FB:

 

 

 

Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl
Skip to content