Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im.Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie
VII Liceum Ogólnokształcące   Technikum nr 8

Osiągnięcia

SUKCES !!! Technikum Nr 8 – kolejny raz najlepsze w regionie

 

zlota-tarcza-technika  Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 8 w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

15 stycznia 2014r. (środa) w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się uroczystość, w czasie, której ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika Perspektywy. Na liście ocenionych szkół znalazło się 300 techników i 500 liceów z całego kraju. Nagrody i dyplomy laureatom rankingu wręczono podczas gali finałowej w Warszawie.

Gratulacje najlepszym szkołom złożyła minister edukacji pani Joanna Kluzik – Rostkowska

Kapituła rankingu, pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych

 

Nasze Technikum kolejny raz otrzymało I miejsce w regionie Warmii i Mazur !!! a XV- ste w Polsce !!!

 

Cieszymy się z sukcesu Chemika, tym bardziej, że nauka w technikum daje perspektywy na przyszłość i wszechstronnie rozwija zainteresowania uczniów.

Nagrodę dla Technikum Nr 8 odebrał dyrektor szkoły p. Marek Mariański, któremu towarzyszyli uczniowie z klas technicznych i p. Małgorzata Grzelak nauczycielka chemii i przedmiotów zawodowych. Po zakończeniu gali wszyscy mieli możliwość zwiedzania Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl
Skip to content