Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
im.Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie ZOBACZ OFERTĘ EDUKACYJNĄ
VII Liceum Ogólnokształcące   Technikum nr 8

V RUNDA PYTAN

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ KONKURSU

Ostatnia, V runda konkursu historycznego.

25 maja 1923 roku zapowiadał się dla Juliusa Steinera bardzo wyczerpująco. Handlowiec z Ostródy miał tylko jeden dzień na załatwienie wszystkich swoich spraw w Olsztynie. Na szczęście pociąg przywoził go na dworzec główny wcześnie rano, co dawało szanse na realizację zamierzonych celów. A była ona zaiste imponująca:

  • odwiedzić nastoletniego syna, który dopiero rozpoczął naukę w gimnazjum matematyczno – przyrodniczym, powszechnie zwanym Kopernikiem;
  • podpisać umowę na dostawę zapałek do sieci trafik, którą zarządzał Julius (a wiadomo, że najlepsze ceny można wynegocjować u producenta);
  • pozałatwiać urzędowe sprawy w siedzibie rejencji i w starostwie;
  • zamówić nowy powóz w fabryce u Reitzuga;
  • odwiedzić ciocię, która po śmierci męża nieco straciła kontakt z rzeczywistością i od tej pory wymagała opieki w profesjonalnym zakładzie;
  • przywitać się ze bratem pod macierzystą lożą „Kamień nad Łyną”;
  • zjeść ulubiony befsztyk w Tannenberger Hof.

Pomóż Juliusowi zaplanować podróż. Wskaż gdzie obecnie znajdują się miejsca uwzględnione w jego planie dnia (po 1 punkcie), podaj niemieckie nazwy ulic przy których znajdowały się te obiekty w czasie kiedy odwiedzał je pan Steiner (po 1 punkcie). Dla osób, które znajdą wszystkie miejsca istnieje możliwość bonusu punktowego za ułożenie  obiektów w takiej kolejności, aby piesza trasa była jak najkrótsza (5 punktów dla autora najkrótszej koncepcji trasy uwzględniającej wszystkie obiekty. Uwaga! Trasa rozpoczyna się na dworcu, kończy u cioci, obiekty układamy w kolejności odwiedzania, a długość trasy wpisujemy na podstawie map gogle (lub innych internetowych)). Czas na odpowiedzi macie do soboty, 30 kwietnia, godzina 23:59.

Copyright 2014-2015 © Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących
realizacja virtualmedia.pl
Skip to content